alanya lavabo acma,alanya tikanik acma,alanya tikanik acma,
MEF BAHÇEŞEHİR İLKOKULU - Bölümler
MEF BAHÇEŞEHİR İLKOKULU KAYIT BİLGİSİ
Kayıt işlemleri ile ilgili bilgi almak ve kayıt formuna
ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
MEF BAHÇEŞEHİR İLKOKULU
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Ebru Sok. No:4/1 Bahçeşehir-Başakşehir-İstanbul
T: (0212) 672 03 00 F: (0212) 672 33 43


Bilgisayar Bilişim Teknolojileri


Ders Bilgileri


Günümüzde, Bilişim Teknolojileri alanında çok hızlı gelişmeler yaşanıyor. MEF Okulları, Bilişim Teknolojilerini etkin kullanabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaçla, öğrencilerimize her sınıf seviyesinde farklı beceriler kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Öğrencilerimizin MEF İlkokulu’ndan mezun olurken sahip olduğu beceriler şu şekilde özetlenebilir:

Microsoft Office programlarını iyi düzeyde kullanabilir.
Herhangi bir resim/grafik programını kullanarak çizimler yapabilir, hazır resimleri biçimlendirebilir.
Herhangi bir tasarım programında ihtiyacı doğrultusunda broşür, davetiye, takvim vs. çalışmalar hazırlayabilir.
Bilgisayar ve çevre birimlerini, bilgisayarın içerisinde bulunan parçaları tanıyabilir. Bilgisayarda oluşan ufak çaplı problemleri belirleyebilir.
İnternet kavramını bilir ve internet üzerinde güvenli bir şekilde araştırma yapar. Araştırma yaparken dikkat etmesi gereken kuralların farkındadır.

Bilişim Teknolojileri etkinliklerinde öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre yönlendirilirler. Küçük yaş grubumuz eğitsel oyunlarla çalışırken büyük sınıflar WEB tasarımı, çizgi film tasarımı, On parmak klavye, Photoshop, Flash, 3 Boyutlu Tasarım gibi değişik alanlarda çalışma yaparlar.

Ayrıca öğrencilerimiz, Bilgisayar Bölümü’nün desteği ile diğer derslerde öğrenmiş oldukları konuları pekiştirmek veya yeni bilgiler öğrenmek için bilgisayar laboratuarlarımızda eğitim yazılımları ile çalışırlar, araştırma yaparlar.

ilgisayar Bilişim Teknolojileri ders bilgilerini, aşağıdaki sınıf başlıklarına tıklayarak okuyabilirsiniz.BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERS BİLGİLERİ
  1. SINIF DERS BİLGİLERİ
  2. SINIF DERS BİLGİLERİ
  3. SINIF DERS BİLGİLERİ
  4. SINIF DERS BİLGİLERİ