alanya lavabo acma,alanya tikanik acma,alanya tikanik acma,
MEF LİSESİ
MEF BAHÇEŞEHİR LİSESİ KAYIT BİLGİSİ
Kayıt işlemleri ile ilgili bilgi almak ve kayıt formuna
ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
  • Anaokullar
  • İlkokullar
  • Ortaokullar
  • Liseler
MEF BAHÇEŞEHİR LİSESİ
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Ebru Sok. No:4/1
Bahçeşehir-Başakşehir-İstanbul
T:(0212) 672 03 00 - 1230 F:(0212) 672 33 43 11

Haber Arşivi

MEF Ulus Lisesi 2016-2017 Dönemi

"First Step to Nobel Prize in Physics " Yarışmasından Öğrencimize Anlamlı Ödül

 

1992 yılından beri Polonya Fizik Bilim Enstitüsü tarafından düzenlenen “First Step to Nobel Prize in Physics” yarışmasında, “Stokes-Einstein Denklemini Kullanarak Viskozite Ölçümü” isimli proje ile, MEF Lisesi 12.sınıf öğrencilerimizden Oğuz Baykut, Fizik Öğretmenimiz Önder Demirbilek danışmanlığında, Honourable Mentions bölümünün Instruments dalında ödül almıştır. Öğrencimiz, farklı bir çözüm tekniği kullandığı için bu dalda ödül almaya layık görülmüştür.Yaklaşık olarak her yıl 77 ülkenin katıldığı ve 4000 projenin başvuru yaptığı bu yarışma, Nobel ödülüne ilk adım olarak bilinmekte ve uluslararası olarak önem verilmektedir. Ödül alan projeler, Enstitünün her yıl çıkardığı bilimsel dergide yayınlanıp Polonya’da dağıtılmaktadır.Öğrencimizi ve öğretmenimizi kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dileriz. 


 

ULUSLARARASI ASMA SINAVLARI

 

MEF Lisesi ASMA SENIOR takım öğrencilerimiz 12-C sınıfından; Oğuz BAYKUT ,Defne YANARTAŞ,  Zeynep GÜMÜŞ, Mustafa SUNAR, Umur Mert SUNA, Mert ÜLGEN ve 10-C sınıfından; Melis GÜRDAĞ , Ecenur FINDIKOĞLU   takım olarak  Uluslararası ASMA Sınavlarına  her ay düzenli olarak katılarak  217 takımdan en başarılı ilk 33 takım arasına girmişler ve  Uluslararası düzeyde "Özel Başarı Kazanan Birincilik" ödülü kazanmışlardır. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MEF Ulus Lisesi 2016-2017 Dönemi

Öğrencimizin Kompozisyon Başarısı

İstanbul Valiliği (İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tarafından Cumhuriyetimizin 93.yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen  “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” konulu kompozisyon yarışmasında yapılan ilçe değerlendirmeleri sonucunda MEF Lisesi 10-C sınıfı öğrencimiz Selen Emirhanoğlu'nun yazmış olduğu kompozisyon İlçe 2.si seçilmiştir. Öğrencimizi ve danışman öğretmenini kutluyoruz.

 

  Öğrencimizin “Bir Mucize: Cumhuriyet” başlıklı kompozisyonunu okumak için tıklayınız.

 

 


Fütürist Senaryo Yarışması

 

Sezin Okulları’nda düzenlenen Fütürist Senaryo Yarışması’na katılan öğrencilerimiz ‘En İyi Senaryo’ ödülünü kazandılar.


Public Speaking Yarışması

 

ESU (English Speakin Union)’nun düzenlediği Türkiye çapında seçkin okulların katıldığı Public Speaking yarışması  ulusal seçmelerinde öğrencimiz Beliz Bayülgen 3. oldu.    


1.  İngilizce Münazara Yarışması  

 

Beşiktaş Sakıp Sabancı Sabancı Anadolu Lisesi  tarafından düzenlenen Beşiktaş ilçesi 1.  İngilizce Münazara  yarışmasında  Cansu Karaca , Derin Ergünt, Boran Engin ve Beliz Bayülgen’den oluşan münazara ekibimiz 2. olmuştur.


1.  Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması 

 

Ural Federal Bölgesi tarafından organize edilen, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması İngilizce branşında 10. sınıf öğrencimiz Mustafa Sualp 174 öğrenci arasından, 11. sınıf öğrencimiz Beliz Bayülgen 86 öğrenci arasından 2. olmuşlardır. 

MEF Ulus Lisesi 2016-2017 Dönemi

Basketbol Başarımız...


MEF  Lisesi Genç B Erkek Basketbol Takımımız İstanbul Okul Sporları bünyesinde Zeytinburnu UPS Spor Salonunda düzenlenen İl Basketbol Turnuvasında Avrupa Yakası 2.Bölge 3.sü olmuştur. Genç Erkek Basketbol takımımız, İstanbul'un  ilk 16 takımı içinde yer alarak İstanbul Şampiyonluğu için maçlarına devam edecektir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

MEF Ulus Lisesi 2015-2016 Dönemi

YÜZME ALANINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

 

Okullar arası İl Yüzme Yarışmalarında, lise yüzme takımı öğrencilerimizin aldığı dereceler  hepimizi gururlandırdı. Beden Eğitimi Öğretmenimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Mehmet Kaan ÖZÇELİK (9C)  :   

200 m sırtüstü İstanbul 1.liği  (Öğrencimiz Türkiye Şampiyonasına gitme hakkı kazanmıştır.)

100 m sırtüstü İstanbul 2.liği

50 m sırtüstü İstanbul 4. lüğü 

 


 

YÜZME ALANINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

 

Okullar arası İl Yüzme Yarışmalarında, lise yüzme takımı öğrencilerimizin aldığı dereceler  hepimizi gururlandırdı. Beden Eğitimi Öğretmenimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MEF Ulus Lisesi 2015-2016 Dönemi

FRANSIZCA KISA FİLM DALINDA ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

 

Fransa Konsolosluğu tarafından düzenlenen ve İsviçre, Kanada, Belçika, Tunus, Fas, Cezayir ve Romanya Konsoloslukları tarafından desteklenen 2016 Ulusal Francophonie Yarışmasında  MEF Lisesi 11. sınıf öğrencilerimiz Turan Deniz Kutay, Martin Deniz Demir ve Sarp Soyhan tarafından hazırlanan "Une seule langue, un seul sport, plusieurs coeurs" isimli Fransızca kısa film Türkiye 3.lüğü ödülüne layık görüldü.

 

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 


 

FRANSIZCA ŞİİR YARIŞMASINDA ULUSLARARASI 1.LİK

 

11. sınıf öğrencimiz Alaz Biçaço, İzmir Özel Tevfik Fikret Fransız Lisesi tarafından organize edilen "Concours National et International de la Poésie Visuelle"  "Ulusal ve Uluslararası Fransızca Görsel Şiirler Yarışması"nda  gençler ve yetişkinler kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi kutlar; başarılarının devamını dileriz.

yarışma sonucu için:  http://quelques-grammes-de-poesie.webnode.fr/concours-2016-les-gagnants/

 

 


 

Sırbistan’ın Krusevaç kentinde düzenlenen ve konusu”Love”olan 18 yaş altı gençlerin katılımına açık olan Uluslararası Krusevaç Karikatür Yarışmasında 11B sınıfı öğrencimiz SPECIAL PRIZE kazanmıştır.

 


 

Beşiktaş Belediyesi ve Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen 21.Nehar Tüblek Karikatür Yarışmasında 9A sınıfı öğrencimiz  ÖZENDİRME ÖDÜLÜ kazanmıştır.

 


 

İlçe MEB ve Yeşilay  tarafından düzenlenen “Sağlıklı nesil,Sağlıklı gelecek”konulu Karikatür Yarışmasında 9A sınıfı öğrencimiz İLÇE BİRİNCİLİĞİ ÖDÜLÜ kazanmıştır.

 


 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti VE İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek " konulu  Afiş   yarışmasında   9C sınıfı öğrencilerimizden Dilara TOLU 'nun  yaptığı  çalışma  İLÇE BİRİNCİLİĞİ ÖDÜLÜ kazanmıştır.

 


 

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde yapılan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Başlattığı Milli Mücadelenin Önemi Ve Bu Önemli Günün Gençliğe Armağan Edilmesi" Konulu Resim Yarışmasında    11-C sınıfı öğrencimiz Lal OKAY’ın  yaptığı resim İLÇE İKİNCİSİ seçilmiştir.

 


 

Yarışma konusu yarışma sırasında   verilen, Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının düzenlediği resim yarışması,  20 Ocak 2016 Çarşamba günü “3 saat” sürede pastel tekniği ile çalışılan,“18. AKTİF RESİM YARIŞMASI” Eyüboğlu Kolejinin Göztepe kampüsünde yapıldı. MEF Lisesi olarak 8 öğrencimizle bu yarışmaya katıldık.

Lise  ve dengi okullardan toplam 244 öğrencinin katıldığı bu yarışmada 9. Sınıf öğrencimiz DİLARA TOLU  , MANSİYON ÖDÜLÜ kazanmıştır.