alanya lavabo acma,alanya tikanik acma,alanya tikanik acma,
MEF BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU - Eğitsel Etkinlikler
MEF BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU KAYIT BİLGİSİ
Kayıt işlemleri ile ilgili bilgi almak ve kayıt formuna
ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
MEF BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Ebru Sok. No:4/1
Bahçeşehir-Başakşehir-İstanbul
T: (0212) 672 03 00 F: (0212) 672 33 43


Spor Alanı Etkinlikleri


 

Basketbol Etkinliği
Basketbol, topa hakim olmanın, takım ruhunun, başarının ve heyacanın en yoğun yaşandığı etkinliklerimizden biridir.
5. sınıf öğrencilerinde; ekip çalışmaları, paylaşma ve dayanışma duygusunun geliştirilmesi basketbolla ilgili temel teknik çalışmaları ve okul takımı için alt yapının oluşturulması hedeflenmiştir.
6-8.sınıf öğrencilerinde; Motorsal (kuvvet, çeviklik, esneklik, sürat gibi) becerilerin geliştirilmesi, temel teknik çalışmaların ise pekiştirilmesi ,ayrıca okul takımlarımızın oluşturulması hedeflenmiştir.Voleybol Etkinliği
Voleybolda genel amacımız, öğrencilerimize, beden ruh ve toplumsallaşma gücü kazandırmaktır.
5. sınıf öğrencilerinde; Voleybol Temel Teknik çalışmalarının yanısıra, yardımlaşma ve paylaşma duygularının grup çalışmalarıyla pekiştirilmesi hedeflenmiştir.
6-8. sınıf öğrencilerinde; Koordinasyon geliştirici çalışmalarla güç kazanan öğrencilerimizin, motorsal (kuvvet, çeviklik, esneklik, sürat gibi) becerilerinin geliştirilmesi ile, öğrencilerimizin rekâbet ve işbirliği ortamına hazır getirilmesi hedeflenmiştir.


Cimnastik Etkinliği
Estetik gelişimin ve ifadenin bir arada yaşandığı bu etkinlikte, öğrencilerin beden ve ruh dilini konuşturarak, sürekli olarak kendisi ile yarışması ve kendini aşması hedeflenmiştir. 
5. sınıf öğrencilerinde; Kazanılan becerilerin pekiştirilip, geliştirilmesi ve kareografik çalışmalarla gösteri gruplarının oluşturulması hedeflenmiştir.

Doğa Sporları Etkinliği 
Doğayla bütünleşip doğaya zarar vermeden ondan nasıl yararlanabileceklerini öğrenip, öğrencilerde keşif bilincini uyandırmak, onların keşfederek anlama yetilerini geliştirmek amaçlanmıştır.
5.sınıf öğrencilerinde; kendini yönetme, güven duygusunu geliştirme, problem çözme, paylaşma ve dayanışma becerisini geliştirme ve uygulamalı olarak kamp hayatını yaşamak
hedeflenmiştir.
6-7. sınıf öğrencilerinde; Kazanılan becerilerin hayata geçirilmesi, geliştirilmesi ve kamp uygulamaları hedeflenmiştir.


Yüzme Etkinliği
5. sınıflarda; Kazanılan becerilerin geliştirilmesi amacıyla, yüzme tekniklerinin tanıtımı ve yüzmedeki dört değişik stilin teknik çalışmalarının uygulanması, oluşturulan yüzme takımının yarışmalara hazır hale getirilmesi hedeflenmiştir.
6-7. sınıf öğrencilerinde; Kazanılan, yüzme temel teknik becerilerinin pekiştirilmesi, okul yüzme takımı için ise,yüzme tekniklerinin ileri safhada uygulanması ve performans antrenmanlarına başlayarak müsabakalara katılmak hedeflenmiştir.

Masa Tenisi Etkinliği
İnsanların boş zamanlarını çok kolay değerlendirebilecekleri nadir sporlardan biri olan Masa tenisi ile amacımız, öğrencilerimize en kolay ve zararsız deşarj olabilme imkanı sağlamaktır.İstenirse musabaka amaçlı olarak da çalışılabilir.
5. sınıf öğrencilerinde; Masa tenisi ile ilgili temel teknik çalışmaları, motorsal ( kuvvet, çeviklik, esneklik, sürat gibi) beceri çalışmaları ve okul takımlarımızın oluşturulması hedeflenmiştir. 
6-8.sınıf öğrencilerinde; Kazanılan motorsal becerilerin geliştirilmesi, temel teknik çalışmalarının ise pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Tenis Etkinliği
Genel amacımız, tenis oynama alışkanlığını kazandırarak, tenis sporunu öğrencilere sevdirmek, öğrendiklerini hayata geçirebilmelerini sağlamaktır.
5. sınıf öğrencilerinde; Temel teknik çalışmalar ve motorik özelliklerin gelişimi hedeflenmiştir.
6-8. sınıf öğrencilerinde; Kazanılan teknik çalışmaların pekiştirilerek geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Futbol Etkinliği
Futbol; enerjiyi olumlu yönde değerlendirerek bir gruba ait olma, grup içindeki uyum ve işbirliği, kurallara uyma, kazanmayı-kaybetmeyi kavrama, arkadaşlarına ve kendine saygı duyma, özgüveni artırma gibi özellikleri geliştiren, heyacanın en yoğun yaşandığı ve en çok talep gören etkinliklerimizden biridir.
5. sınf öğrencilerinde; ekip çalışmaları, paylaşma ve dayanışma duygusunun geliştirilmesi basketbolla ilgili temel teknik çalışmaları ve okul takımı için alt yapının oluşturulması hedeflenmiştir. 
6-8.sınıf öğrencilerinde; Motorsal ( kuvvet, çeviklik, esneklik, sürat gibi) becerilerin geliştirilmesi, temel teknik çalışmaların ise pekiştirilmesi ,ayrica okul takımlarımızın oluşturulması hedeflenmiştir.Eğitsel Oyun Etkinliği 
Öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini ve daha rahat bir ortamda tekrar edilmesini sağlayan bir öğretim tekniğidir. Bireysel yetenekleri ortaya çıkaran, geliştiren; takim oyunlarında, yarışma hırsı kazandırarak, kuralları uymayı, sevinci ve üzüntüyü paylaşmayı öğreten, oynarken eğitmeyi amaçlayan bir etkinliktir. 

Badminton Etkinliği
Tüytop ya da badminton, raket ve bir tür tüylü topla oynanan tenis benzeri bir oyundur. Kaz tüyünden yapılma bir top ve raketle oynanan bir oyun olan Badminton, topun file üzerinden rakip alana atılması ve geri dönmesini sağlamak amacına dayanan bir spor dalıdır. Badminton, kolayca öğrenilebilen, erkek ve kadın, 7 yaşından 77 yaşına kadar bütün yaş grubunda insanların yapabildiği ender spor dallarından biridir. Tenis oyunları gurubundan olması nedeniyle rakipler arasında bir net(file) bulunur. Dolayısıyla herkes kendine ayrılan sahada oynar, topu (tüytop) oldukça zararsızdır, böylece yaralanma veya sakatlanma riski en düşük etkinliklerdendir. Her yaşta ve her performans düzeyinde oynanır ve zevk verir. 

Pilates
1. Zihnin madde üzerindeki gücünü sağlamak
2. Doğru ve dengeli nefes almak 
3. Egzersizleri karın, bel ve kalçaların oluşturduğu merkez bölgede yoğunlaştırmak 
4. Konsantrasyon sağlamak 
5. Kas kontrolünü kazanmak 
6. Her hareketin bir amacı olduğunu bilerek programa titizlikle uymak 
7. Hareketlerde akıcılık sağlamak

Speed Stacks
12 özel tasarımlı bardaktan oluşan Dizilim Sporun'da amaç; bardakların 3-3-3, 3-6-3 ve 1-10-1(Döngü) kategorilerinde en kısa sürede üst üste dizilip toplanmasıdır. Amerika'da yapılan araştırmalar Dizilim Sporu uygulamasının, iki elin aynı anda kullanılmasında, el-göz koordinasyonunun sağlanmasında, beynin sağ-sol kısımlarının aynı anda çalışmasında ve motor becerilerinin gelişmesinde olumlu katkılarda bulunduğu kanıtlanmıştır. Sağlamış olduğu yararların yanı sıra çocuklara hoşça vakit geçirtmesi, beden eğitimi dersleri ve etkinliklerimizde Dizilim Sporu önemli aktivitelerden biri haline gelmiştir.