Yabancı Diller Kulübü

Dil becerilerini özgürce kullanabilmek…

Araştırma yapma ve topluluk önünde konuşma ve liderlik becerilerini geliştirerek öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak…

Danışman Öğretmenler: Didem Güler, Lenka Mormakova Şahin
Toplantı Zamanı: Her Çarşamba 4. ve 5. saat
Toplantı Yeri: İNG.-1
Kulüp Süresi: Bir yıl
Özel Şart: Kulüp öğrencilerimizin sene de bir ulusal bir uluslarası konferans olmak üzere en az iki konferansa katılması zorunludur. Kulüp öğrencilerinin bu masrafları kabul etmeleri gerekmektedir.

Amaç: Model Birleşmiş Milletler (MUN), BM sisteminin bir simülasyonudur. Uluslararası barışın korunması, ülkelerin ekonomik ve sosyal ilerlemelerinin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerin benimsenmesi ve gelişimi gibi amaç ve ilkeler etrafında; öğrenciler ulusal kimliklerinden sıyrılarak temsil edilecek ülkelerin büyükelçileri rollerini üstlenirler.  Dünya gündeminde yer alan başlıkların yer aldığı platformda söz konusu ülkenin ulusal çıkarlarının zedelenmemesi doğrultusunda sorunları tartışarak genç bir bakış açısıyla çözümler üretirler. MUN, dünya hakkında bilgi sahibi olmak için eğlenceli bir yoldur. Bu kulübümüze katılan öğrenciler:

– LİDERLİK özelliğini geliştirir. MUN çalışmaları öğrencilerin araştırma yapma ve topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirir.MUN, takım çalışmasının güzel bir örneğidir.
– Öğrenciler MUN deneyimlerini kullanarak yurt dışı üniversitelerden kabul edilme olasılığını arttırabilirler.

Kulübün öğrencilerde kazandırmaya çalıştığı beceriler şunlardır:
– Araştırma yapma,
– Topluluk önünde konuşma yapabilme,
– Takım çalışması yapabilme,
– Yazma ve münazara becerisini edinebilme,

MUN KULÜBÜNDE YAPTIĞIMIZ DİĞER ÇALIŞMALARIMIZ:
– EYP (NATIONAL SELECTION CONFERENCE)
– Münazara Yarışmaları (Okul içi – Okullararası)
– Hitabet (Public Speaking) Yarışmaları (Okul içi – Okullararası)
– Fütürizm Yarışması

Dil becerilerini ve yaratıcılıklarını özgürce kullanabildikleri bir aktivitedir…

Danışman Öğretmenler: Seda Uğur, Mehtap Akbulut
Toplantı Zamanı: Her Çarşamba 4. ve 5. saat
Toplantı Yeri: İNG.-2 ve BKS
Kulüp Süresi: Bir yıl (Öğrenci sene içinde kulüp değişikliği yapamaz

  • Tiyatro sayesinde öğrenciler kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirirken grup içinde uyumlu çalışma becerisi de kazanırlar.
  • Tiyatro çalışmalarıyla sahne disiplini alan öğrenciler, programlı olmayı, topluluğa sunum yapmayı, iç disiplini sağlamayı, grubun içinde tek olmayı öğrenir.
  • Geçen sene “ A View from the Bridge” adlı oyun sahnelenmiştir. Bu sene ise “ The Outsiders” adlı oyun Nisan ayında sahnelenecektir.
  • Tiyatroya ilgisi olan ve yeterli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler İngilizce Tiyatro Kulübünde kendilerini etkin bir şekilde ifade etme şansı bulurlar.
  • Yeterli sayı sağlandığı takdirde öğrencilerimiz Uluslararası Okullar Tiyatro Birliğinin (ISTA), düzenlediği festivallerde okulumuzu temsil edeceklerdir. Belirli bir tema etrafında gerçekleşen bu festivallerde öğrenciler düzenledikleri çalıştay ve etkinliklerle bir oyunu sıfırdan yaratıp sahneliyorlar. Drama öğretmenleri, öğrencilere, kostüm ve dekor çalışmalarına katılmanın yanı sıra oyunu yönetmeleri için de fırsat veriyor.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube