Sosyal Sorumluluk Projeleri 2018-2019

Matematik Bölümümüz tarafından “Nesin Vakfı Matematik Köyü Etkinliği” 13-14-15 Ekim 2018  tarihlerinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin katılımları ile  gerçekleştirilmiştir.

12 Ekim Cumayı 13 Ekim Cumartesiye bağlayan gece yola çıkan öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz   13 -14 Ekim Cumartesi  ve Pazar günleri   Şirince Matematik Köyü’ nde doğa ile başbaşa huzurlu bir ortamda  Sayın Ali NESİN ve akademisyenlerden  dinledikleri dersler sonrası Selçuk-Efes-Meryem Ana  ve Şirince köyü  çevre gezi –gözlem etkinliklerine katılarak inceleme yaptıkları bölgenin tarihi olgusunu ve önemini  gözlemlemişlerdir.

Öğrencilerin Matematik sevgisini arttırmak  ve  onlara müze ziyareti bilincini kazandırmak  için   “Aydın Tales Matematik  Müzesi” ziyaret edilmiştir.  Bu müzede  günlük hayattaki matematiğin yanı sıra müfredat programlarına uygun hazırlanan istasyonlar katılan öğrencilerimiz matematiğin  soyut dünyasından ayrılmışlar ve  eğlenceli anlar geçirmişlerdir.

30 Ekim – 9 Kasım 2018 tarihleri arasında Lösev yararına ‘Lösev İçin Futbol Oynuyoruz’ sloganlı Lig usulü Futbol Turnuvası düzenlenmiştir.

30 Ekim – 9 Kasım 2018 tarihleri arasında Lösev yararına ‘Lösev İçin Basketbol Oynuyoruz’ sloganlı Basketbol Turnuvası düzenlenmiştir.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube