Sosyal Sorumluluk Projeleri 2019-2020

2019-2020 Eğitim -Öğretim yılının ilk Sosyal Sorumluluk projesine fidan bağışı ile başlıyoruz. Ülkemizde yoğun biçimde  gerçekleşen orman yangınlarına dikkat çekmek, doğaya ve canlılara duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla  TEMA Vakfı’nın başlattığı Fidan Bağışı Kampanyasına ortak oluyoruz. Unutmayalım ”Doğanın bize değil bizim doğaya ihtiyacımız var”. Projemiz 20 Eylül’e kadar devam edecektir. Gönüllü olan Ulus Kampüsü MEF Lisesi öğrencileri TEMA Vakfı’nın 1 Fidan 10 TL kampanyasına katılarak bağışta bulunabileceklerdir. Duyarlı ve gönüllü öğrencilerimizi destekleri için şimdiden kutluyoruz.

MEF Lisesi olarak 2019-2020 Eğitim -Öğretim yılında Sosyal Bilimler Kulübü çatısı altında yürütülecek olan Permakültür çalışmalarının ilkini, Nesin Vakfı Çiftliği sorumlusu Güneş Sezgin’in söyleşisiyle gerçekleştirdik.

Yıl boyunca devam edecek bu çalışmamız, birkaç okulun katılımıyla ve Nesin Vakfı Çiftliği’nin desteği  ile sürdürülecektir.

Permakültür çalışmalarımızın öncelikli amaçlarını şöyle sıralayabiliriz:

– Türkiye’de ve dünyada yaygın olarak yapılan ilaçlı ve tek tip tarım çalışmalarına dikkat çekmek, alternatifleri tanımak,

– Hava, toprak, su kirliliği konusunda kulaktan dolma bilgilerle değil, bilimsel çalışmalarla ve istatistiklerle farkındalık kazanmak ve bu farkındalığı büyütmek,

– Atıkları ayrıştırma, dönüştürme ve toprak üretimi yöntemlerini araştırarak tanıtmak ve uygulamak.

Unutmayalım ”Doğanın bize değil, bizim doğaya ihtiyacımız var”.

Duyarlı ve gönüllü öğrencilerimizin  desteklerini ve Sosyal Bilimler Kulübümüz içinde çalışmalarını bekliyoruz.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube