Beslenme

Öğrenme enerji ister!

Gündelik yaşam hem rutinleri, hem de öğrenme zamanları açısından oldukça aktif ve heyecanlıdır. Sonsuz enerjileri ile hep daha fazlası için hazırdır. Doğru planlanmış sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri ve ikindi kahvaltıları ile güçlerine güç katarlar. Doğru beslenen çocuklar sağlıklı büyümek için önemli bir adım atmış olurlar. Onlar için düşünülmüş, damak zevklerine uygun fakat bir o kadar sağlıklı  hazırlanmış bir menü sunuyoruz.

Arıkanlı Çiftliğinde iyi tarımla yetiştilmiş sağlıklı ürünlerle Ulus kampüs mutfağında hazırlanan menümüz, çocukların gelişiminde ve büyümelerinde çok gerekli olan kırmızı et ve karbonhidrat dengelerini gözeterek oluşturulmuştur.

Beslenme uzmanı, okul doktoru, öğrenci temsilcileri, yöneticilerden  oluşturulmuş Beslenme Komisyonu ile öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak aylık menüyü belirlenir. Mutfakta, yemekhanelerde ve kantinlerde görevli tüm personel, periyodik sağlık kontrolünden geçirilir. Ayrıca düzenli olarak hijyenik kontroller yapılır.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube