MEF OKULLARI
FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ ORTAOKULLAR ARASI PROJE YARIŞMASI

Ülkemizdeki fen bilimleri, matematik bilimi, sosyal bilimler ve yazılım-kodlama bilimleri öğretimini desteklemek,öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri kullanabilmelerini ve pekiştirmelerini sağlamak, bu alanlarda yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yöneltmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmeleri amacıyla Türkiye’deki resmi ve özel ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen MEF Fen ve Teknoloji Lisesi Proje Yarışması sonuçlandı.

null

Sonuçlar

NO İL OKUL ADI BRANŞ PROJE ADI 1. ÖĞRENCİ ADI 2. ÖĞRENCİ ADI DANIŞMAN ÖĞRETMEN ADI ALDIĞI DERECE
1 SAKARYA SAKARYA BİLİM VE SANAT MERKEZİ FEN BİLİMLERİ GELECEĞİN GÜVENLİĞİ ÇEKİRDEKTE SAKLI AYFER SUDEN BOZKUŞ CEYDA GÜMÜŞEL AZER YURTKULU 3.LÜK ÖDÜLÜ
2 İZMİR İZMİR ÖZEL EGE ORTAOKULU FEN BİLİMLERİ DİLATANT SIVI İLE DEPREM ETKİSİ AZALTICI EV TASARIMI DEFNE TELCİLER AYŞE SEREZ 2.LİK ÖDÜLÜ
3 BALIKESİR BALIKESİR ŞEHİT PROF. DR. İLHAN VARANK
BİLİM VE SANAT MERKEZİ
FEN BİLİMLERİ GIDA SAKLAMA MATERYALİ OLARAK KULLANILMAK ÜZERE FARKLI
BİTKİ ÖZÜTLERİYLE BİYOPLASTİK SENTEZLENMESİ VE ÖZELLİKLERİNİN İNCELENMESİ
TUĞÇE YILMAZ DURU KISACIK 1.LİK ÖDÜLÜ
4 İSTANBUL ALKEV ÖZEL ORTAOKULU MATEMATİK ÖZELLEŞTİRİLMİŞ VİGENÈRE ŞİFRELEMESİNİN RESİMLERDE UYGULANARAK ŞİFRELENMESİ EYMEN ALBAYRAK 3.LÜK ÖDÜLÜ
5 İZMİR ÖZEL EGE ORTAOKULU MATEMATİK GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÇARPIM TABLOSU ÜZERİNDE DOĞRU ORANTI PROBLEMİ ÇÖZME MAHİR KUZEY AKCAN CEYLİN KORKMAZ 2.LİK ÖDÜLÜ
6 KASTAMONU KASTAMONU BİLİM VE SANAT MERKEZİ MATEMATİK BÜTÜN AĞIRLIKLARI TARTABİLİRİM ERVİN ERSOY YAKUP DÜNDAR 1.LİK ÖDÜLÜ
7 KAYSERİ MÜNCÜBE CINGILLIOĞLU ORTAOKULU SOSYAL BİLİMLER ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİN COVİD-19 SALGIN DÖNEMİNDEKİ DEĞERLERİMİZE
BAKIŞ AÇILARININ POSTA SANATI YOLUYLA İNCELENMESİ
MEHMET ATAKAN DURMUŞ CEYDA ÇELİK ÖZCAN ELZEM ŞENGÜL 3.LÜK ÖDÜLÜ
8 ESKİŞEHİR ESKİŞEHİR EMİNE EMİR ŞAHBAZ BİLİM VE SANAT MERKEZİ SOSYAL BİLİMLER KENTSEL TUZLULUĞUN ARAŞTIRILARAK KARAYOSUNLARININ TUZLULUK TESPİTİN DE KULLANIMI SALİH EMRE GÜNEL UMUT SOLMAZ NURCAN TURAN CANDAN 2.LİK ÖDÜLÜ
9 MUĞLA MUĞLA ÖZEL YÖNELT ORTAOKULU SOSYAL BİLİMLER KANUNİ YOLU SU SARNIÇLARININ ARAŞTIRILMASI ARAS AKÇAKOYUN MEHMET ALİ ONARAN 1.LİK ÖDÜLÜ
10 İZMİR İZMİR BÜYÜKÇİĞLİ ÖZEL TÜRK ORTAOKULU YAZILIM-KODLAMA LED-POT TUNA BAŞTANOĞLU EGE ARICI FİLİZ ÖNBAŞ 3.LÜK ÖDÜLÜ
11 GAZİANTEP GAZİANTEP ÖZEL SANKO ORTAOKULU YAZILIM-KODLAMA MAKİNE ÖĞRENİMİ İÇEREN TEMASSIZ AKILLI OTOMAT GÜNEŞ İKİZCELİ ÖMER YILDIRIM NERİMAN ERSÖNMEZ 2.LİK ÖDÜLÜ
12 GAZİANTEP GAZİANTEP ÖZEL SANKO ORTAOKULU YAZILIM-KODLAMA YAPAY ZEKÂ DESTEKLİ SMA TAKİP CİHAZI DURU KAYIN MAHMUT BAVER ÇALIŞKAN YEŞİM ÖZZORLAR 1.LİK ÖDÜLÜ

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube