MEF Doğal

MEF Okullarının da bir parçası olduğu Arıkanlı Holding bünyesinde yer alan Arıkanlı Çiftliğinde okulumuza ait doğal sebzeler yetiştirilen özel bir tarım alanımız bulunuyor. Böylelikle yetiştirdiğimiz ürünlerle “topraktan sofraya” mantığı ile öğrencilerimizin daha sağlıklı nesiller olarak yetişmesini destekliyoruz. Birçok doğal ve sağlıklı sebzeye ek olarak yumurta da yetiştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde ürün çeşitliliğimizi artırmayı hedefliyoruz.

MEF Doğal ürünlerinin temel amacı, ekolojik dengeyi bozmadan iyi tarım yöntemlerini uygulayarak, doğayı-çevreyi koruyan insan unsuruna odaklanmak, bitkisel ve hayvansal ürünleri sağlıklı ve kaliteli bir şekilde yetiştirmek ve üretmektir.

Tamamen doğal tarım yöntemleri ve kimyasallar kullanılmadan üretilen birçok ürünle hazırlanan sağlıklı ve lezzetli yemekler eğitim-öğretim yılı boyunca yemekhanelerimizde servis ediliyor.

Ayrıca Ulus Kampüsümüzde topraksız tarım (Hidroponik tarım) için ilk adımı attığımız ve ilk mahsullerimizi aldığımız bir demo alanı bulunuyor. Demo olarak kurulan topraksız tarım (Hidroponik tarım) Arıkanlı Çiftliğinde yer alan MEF Doğal tarım alanında gelişecek ve büyüyecektir. Böylelikle verimlilik artacak, besin değeri yüksek ürünler yetiştirilecek, enerji tasarrufu sağlanacak ve sürdürülebilir tarım için önemli bir adım atılmış olacaktır.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube