Aileler ve Biz

Aile Katılımı

 • Çocuklarımızın mutluluğu ve ailelerle ortak yaşantımızın kolaylığının interaktif bir okul-aile işbirliğiyle sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenle anne babalar duygu, görüş ve izlenimlerini paylaşmak üzere bizi her zaman arayabilir ve ziyaret edebilirler. Veli görüşmeleri, bazı özel günler ve kutlamalar velilerimizin okul yaşantısı ile daha yakından ilişki kurması için yapılan etkinliklerdir.  Ayrıca günlük etkinliklerimizi birlikte yaşamak üzere anne babaları okulumuzda ağırlamak bizi çok mutlu eder. Velilerimiz ve çocuklarımızla birlikte sunumlar izler, oyunlar oynar, masallar okuruz. Sınıf ve öğrenim yaşantısına katılım için çok keyifli bir fırsat olan bu anne baba günleri çocukların heyecanla beklediği günlerdir.

İletişim

 • Eğitim ve öğretim yılı başlarken oryantasyon toplantıları ile sizleri bilgilendiririz. MEF’te eğitim yılı içindeki genel bakışımızı, eğitim anlayışımızı sizlere aktarmaya çalışırız.  Ayrıca yine ilk ay içinde yapılan bireysel veli görüşmeleri de eğitim yılına başlarken çocuğunuzu sizin gözünüzle tanımamızı hedefler.  Sınıf ve okul veli kurullarımızla da periyodik toplantılar gerçekleştirerek okul aile ortaklığı ve sosyal sorumluluk projelerinde işbirliği sağlarız.  Her cuma Türkçe ve İngilizce program ve aktivitelerimizi takip edebileceğiniz Cuma Mektuplarımızla sizleri bilgilendiririz. Mektuplar e-mail yolu ile ulaştırılır ve Classroom ortamında yayınlanır.  Her ayın ilk haftası okul yaşantımızdan haber ve önerilerin yer aldığı MEF Bültenimiz de yine e-mail olarak ve classroom ortamında paylaşılır. Okuldan haberler, yemek menüsü, etkinlik takvimi aracılığıyla okul yaşantısı ve yapılacaklar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışırız.

  İşleyişle ilgili konularda mektup, cep mesajları veya e-mail ile sizlere ulaşırız. Acil mesajlar çoğunlukla cep mesajı ile geleceğinden telefonlarınızın bizim mesajlarımıza açık olması ve e-maillerinizi periyodik olarak kontrol ediyor olmanız iletişimimiz açısından sağlıklı olacaktır.

  Çocuklarımızın mutluluğu ve ortak yaşantımızın kolaylığı açık ve kesintisiz iletişimimiz ile mümkündür. Bu nedenle rutin toplantılar dışında da duygu, görüş ve izlenimlerinizi paylaşmak üzere bizi her zaman arayabilir ve görüşme talep edebilirsiniz.  Sınıf öğretmenleriniz ya da okul idaresi de rutin toplantılar dışında ihtiyaç duyduğu konularda görüşmek için sizden randevu alabilir.

Families and Us

Parent Participation

 • We believe that the happiness of our children is best-achieved through active school-family collaboration. Parents are  always welcome to call or visit us to share their feedback.  Parent meetings, as well as some special days and celebrations provide opportunities for our parents to become a  closer part of school life.  We are happy to host parents at our school to experience our daily activities together. Parents watch presentations, and can play games, read stories and take part in activities on parent participation days, which the children greatly look forward to.

Communication

 • We begin the school year with an orientation meeting.  We try to share MEF’s vision and educational approach through meetings throughout the year.  Individual parent meetings are held in the first month to help us to get to know your child with your eyes at the beginning of the school year. We also hold occasional class or whole-school meetings to encourage home-school cooperation and to undertake social responsibility projects.We inform you of the main activities carried in English and Turkish over the week in our Friday Letters. Letters are sent by e-mail and also published on GoogleClassroom.  The MEF Bulletin, which includes school news, the monthly menu, monthly event calendar and activity suggestions is shared monthly by e-mail and posted on Google Classroom in the classroom environment. 

  We will reach out to you by letter, SMS messages or email on operational matters. Since urgent messages will mostly come via SMS message, it is important to check your phone and email regularly for our messages.

  Regular, open communication is best for everyone and ensures the well-being of our children. You are always welcome to call to request a meeting in order to share your feelings, ideas and feedback beyond the scope of routine meetings. Your class teachers or the school administration will also make appointments with you to discuss matters as required.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube