Beslenme

Öğrenme enerji ister!

Gündelik yaşam hem rutinleri, hem de öğrenme zamanları açısından oldukça aktif ve heyecanlıdır. Sonsuz enerjileri ile hep daha fazlası için hazırdır. Doğru beslenen çocuklar sağlıklı büyümek için önemli bir adım atmış olurlar.  Doğru planlanmış sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri ve ikindi kahvaltıları ile güçlerine güç katarlar. 

Onlar için düşünülmüş, damak zevklerine uygun fakat bir o kadar sağlıklı  hazırlanmış bir menü sunuyoruz. Beslenme uzmanı, okul doktoru, öğrenci temsilcileri, yöneticilerden  oluşturulmuş Beslenme Komisyonu ile öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak aylık menüyü belirlenir.  Arıkanlı Çiftliğinde iyi tarımla yetiştilmiş sağlıklı ürünlerle Ulus kampüs mutfağında hazırlanan menümüz, çocukların gelişiminde ve büyümelerinde çok gerekli olan kırmızı et ve karbonhidrat dengelerini gözeterek oluşturulmuştur.

Mutfakta, yemekhanelerde ve kantinlerde görevli tüm personel, periyodik sağlık kontrolünden geçirilir. Ayrıca düzenli olarak hijyenik kontroller yapılır.

Nutrition

Learning takes energy!

Everyday life is very active and exciting, made up of daily routines and learning experiences. Students with energy kept high are always ready for more. Children with proper nutrition take an important step towards healthy growth. Students are nourished by carefully-planned breakfasts, lunches and afternoon snacks. 

We offer a menu designed for them, healthy, but suited to their tastes.  Our menu has been created by taking into account the nutritional balance necessary for the development and growth of children by the Nutrition Commission, made up of a nutritionist, the school doctor, student representatives and administrators.  The monthly menu is determined by taking into account the daily caloric needs of our students. Our meals are prepared in the Ulus campus kitchen with healthy products grown using mindful agriculture practices at the Arıkanlı Farm.  

All staff working in the kitchen, dining halls and canteens undergo periodic health checks, and regular hygiene checks are also carried out.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube