Eğitim ve Öğretim Yaklaşımımız

Özel MEF Anaokulu 1996’dan dan bu yana okul öncesi eğitimde fark yaratan bir eğitim anlayışı benimsemektedir. Çocuklara  bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel alanlarda doğru eğitimin ve öğrenme ortamının sunulması bilinciyle hareket eden okulumuzda, her zaman ağırlıklı ikinci dil programı sunulmuştur.

Sorgulamaya dayalı eğitim programı

MEF Kindergarten bünyesinde sorgulama temelli bir program uygulanmaktadır. Bu program dikey olarak yapılanmakta olup, ilkokul 4. Sınıfın sonuna kadar devam eder. Disiplinlerüstü ve kavramsal öğrenmeye atıfta bulunan sorgulama programımız küresel ve sosyal temelli temalar yolu ile öğrencilerimizin gerçek dünya meselelerini deneyimlemelerini sağlar. 

Hedefimiz; okulda edindiği bilgiyi gerçek yaşam becerisine dönüştürebilen bireyler yetiştirmektir.  Bu hedefe ulaşmak için okulumuzda dil edinimi öğrenmenin merkezinde yer alır.

Our Approach to Learning and Teaching

MEF Kindergarten has adopted an educational approach that has been making a difference in preschool education since 1996. Acting with the awareness to provide children with the right cognitive, social, emotional and physically-appropriate learning environment in all areas, our school has always offered a strong second language programme.

Inquiry-based programme

MEF Kindergarten implements an inquiry-based programme. The programme is structured vertically within the primary school continuum and continues until the end of the Grade 4. Through transdisciplinary and conceptual learning, our inquiry programme enables our students to experience real-world issues through global and social-based themes.

Our aim is to raise individuals who can transform the knowledge they have acquired in school into real life skills. To achieve this goal, language acquisition is at the center of learning in our school.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube