Yeşil Okul

Yeşil bir dünyaya inanmak ve bu yönde davranmayı öğrenmek için okul hayatı en iyi yol göstericidir. Okul öncesi dönem ise daha iyi bir dünya için işbirliği yapmanın en uygun zamanıdır. Gündelik hayatımız bunu tam teşvik eder ve çocuklar için bunu düşünmek, anlamak ve eyleme dönüştürmek için sayısız fırsatlar sunar. Tüm MEF Okulları eğitim programı içinde bu konuda çeşitli proje ve çalışmalar yaparak büyük duyarlılık göstermektedir.

Çevreye duyarlı olma, buna odaklı yaşama, gelecek kuşaklar için dünyayı düşünme MEF Kindergarten’da sürekli bir öğrenme alanıdır. MEF Kindergarten, gündelik hayatında daha az ve gerektiği kadar kullan, yeniden kullan ve geri dönüştürerek kullan anlayışından hareket eder.

Özellikle kağıtların kullanılması konusunda geri dönüşüm çok önemlidir. Kullanılan kağıt miktarını azaltmak geri dönüşümün bir parçasıdır. Çocuklarımıza hem kendimiz örnek olarak, hem onların kullanımında dikkatlerini çekerek daha korumacı bir anlayışı yerleştirmeye çalışıyoruz. Sınıflardaki ve ortak alanlardaki geri dönüşüm kutuları da süreçteki son halkayı tamamlar.

Okul hayatımız içinde yarattığımız bir çok çalışmanın da atık malzemelerden oluşabileceğini yaşayarak öğreniriz. Çeşitli karton kutular arabalarımıza alt yapı oluştururken, plastik şişe kapakları tekerlek oluverir. Bizlerle paylaşacağınız dergi, kutu, rulo vb atık malzemelerden inanılmaz zenginlikte evler, siteler, şehirler yaratmaya devam ederiz.

Green Ribbon School

School is the best guide for believing in and learning to act in a green world. Preschool is the best time to collaborate for a better world. Our daily life fully encourages this and provides numerous opportunities for children to think, understand and translate this into action. MEF Schools as a whole shows great sensitivity to the environment by carrying out various projects and units on this subject within the programme of inquiry.

Environmental awareness, mindful living in harmony with our planet and thought for future generations is a area of continuous learning at MEF Kindergarten. Daily life at MEF Kindergarten is based around the principles of reduction of waste and the recycling and mindful use of resources.

Recycling is very important, especially when it comes to using paper. Reducing the amount of paper used is part of recycling. We try to establish a more protective understanding towards the environment in our children by drawing their attention to their use, as well as using ourselves as role models. Recycling bins in classrooms and common areas complete the last link in the process.

We learn by experience that much of the artwork we create in our school can be made from recyclable materials… while cardboard boxes create the chassis for our cars, plastic bottle caps become the wheels. We can continue to create incredibly rich worlds from the materials such as magazines, boxes, toilet rolls etc. that you share with us.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube