Plastik Sanatlar

Seramik

Etkinliğin Amacı:  Gerçek anlamda seramiğin yapıldığı atölyemizde öğrencilerimiz günlük yaşamlarında gördükleri  veya hayal ettikleri bir şeyi elle tutulur hale yani soyuttan somuta dönüştürmektedirler. Bu çalışmaların aşamaları esnasında ortaya bir ürün çıkarılırken tüm estetik, teknik, fonksiyonellik açılardan en doğru değerlendirmelerin yapılarak, son derece zevkli işlerin oluşturulduğu bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

Lego Tasarım

Etkinliğin Amacı:  El becerisi, bireysel çalışma becerisi, grupla çalışma becerisi gelişmiş öğrenciler yetiştirmek.

Karikatür

Etkinliğin Amacı: Bu etkinliğin amacı; karikatür sanatını kavramış, çizim yetenekleri gelişmiş, fikirlerini çizgi aracılığı ile kağıda aktarabilen, karikatür çizimi konusunda kendini yeterli hisseden öğrenciler yetiştirmektir.

Resim

Etkinliğin Amacı:  Plastik Sanatlar dallarından resim sanatının çeşitli tekniklerini ( Çizgi, pastel, guaj, kolaj, asamblaj vb. ) kullanarak, yaratıcılıklarının gelişmesini sağlamak. Resim sanatına ait akımları ve  sanatçıları tanımak. Bu akımlardan destek alarak farklı tasarımlar ve teknikler geliştirmek.

Heykel

Etkinliğin Amacı: Öğrencilerimizin üç boyutlu çalışmalarla yaratıcılığa dayalı özgün ,sanatsal bir dil geliştirmeleri hedeflenir. Çamur, alçı, ytong, tel ve atık malzeme,v.b ile bireysel gelişim farklılıklarına bağlı olarak el-göz koordinasyonu ile küçük kas gelişimi desteklenir.Çocuklarımızın çalışmalarında kendini özgürce ifade ederek ortaya çıkaracakları ürünle gurur duymaları,öz güven duygularını pekiştirmek  öncelikli amacımızdır.Kendi tercihlerine göre yapacakları bireysel yada gurup çalışmalarında akran dayanışması önemli bir farkındalık yaratmaktadır.Atölye ortamında bulunan malzemeleri tanımak,kullanım tekniklerini öğrenmek atölye ortamı dışındaki yaşam becerilerine büyük katkı sağlayacaktır. 

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube