Ulus Ortaokulu

MEF'te Deneyim

MEF Okulları Ulus Kampüsü 6. sınıf öğrencilerimizle bu yıl 2. si düzenlenen MEF’te DENEYİM deney yarışmasını, 28 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirdik.  Yarışmada öğrencilerimiz, bilimsel süreç becerilerini takip ederek bir deney tasarladı, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini kullanarak verilen probleme çözümler ürettiler. Yarışmada yapılan değerlendirmeler sonucunda Galileo grubunda yarışan İrem Hatun Bora Deniz Sabuncuoğlu, Bora Koçak isimli öğrencilerimiz birinci oldu. Yarışmaya katılarak farklı deneyimler kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Avrupa Satranç Birliği (ECU) Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Tarafından Okulumuzda Ağırlandı

Okullardaki satranç eğitimine yönelik gelişmeleri görüşmek üzere ülkemize gelen Avrupa Satranç Birliği (ECU) Eğitim Komisyonu Başkanı IM Jesper HALL, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından İstanbul’da ağırlanmıştır.

Bu ziyaret çerçevesinde okulumuzda satranç etkinliği dersine katılan Mr. Hall, öğrencilerimize bir ders sunumu yaptıktan sonra simultane (eş zamanlı, çoklu oyun) satranç etkinliği gerçekleştirmiştir.      Bu buluşmayı düzenleyen İstanbul Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Yardımcı Sn.Emre AKINCIOĞLU’na, TSF Eğitim Kurulu Başkanı Sn. Ozan Çapan’a ve  ECU Eğitim Komisyonu Başkanı IM Jesper HALL’a ziyaretlerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.