MEF Ortaokuluna hoş geldiniz…

MEF Okulları olarak ‘aldığı eğitimin izlerini yaşam boyu taşıyacak bireyler yetiştirme’nin sorumluluğuyla, kendisi ve çevresiyle barışık, evrensel değerlere duyarlı, yaşam boyu öğrenmeye ve gelişime açık, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine yürekten bağlı çağdaş ve mutlu gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

MEF Ortaokulu olarak; çocukluk evresinden genç bireyler olmaya giden bu özel sürece yönelik yapılandırılan özgün eğitim programlarımız ile, öğrencilerimizin nitelikli akademik kazanımlarının yanı sıra, toplum ve dünya ilişkisi kurması ve bireysel farkındalıklarını geliştirmesini hedeflemekteyiz.

Öğrencilerimize doğrudan bilgi vermeyi değil, bilgi edinme yöntemlerini de aktarmayı amaçlayan eğitim anlayışımızda, öğrencilerimiz karşılaştıkları her tür bilgiyi araştıran, eleştiren, analiz eden ve sentez yaparak kendi bilgilerini üreten entelektüel bir eğitim sisteminin içinde yer alırlar.

Kurum ilkelerimiz doğrultusunda, sınıf içi “tam öğrenme” yöntemi ile tüm öğrencilerimize eşit kazanım olanağı sağlanırken, “farklılaştırılmış eğitim” modeliyle de her öğrenciye bireysel olarak ulaşılması amaçlanır. Değer üreten birey olma yolunda sosyal sorumluluk bilinci edinmiş, öğrenenler topluluğu için MEF Ortaokuluna özgü olarak tasarladığımız ESSA (Eğitimde Sosyal Sorumluluk Anlayışı) programı ile her bir öğrencimiz, sosyal sorumluluk çalışmalarının etkin katılımcısıdır.

Haftalık ders programlarımızda akademik derslerin yanı sıra, öğrencilerimizin farklı ilgi, yetenek ve becerilerini geliştirmek üzere, kendi seçimleri ile belirledikleri bilim ve teknoloji, dil, kültür, sanat ve spor alanlarında zengin eğitsel etkinlik programlarına da (MEFEP) yer verilmektedir.

Tüm öğrencilerini özenle kucaklayarak, onları nitelikli bir temel eğitim ile lise sürecine hazırlayacak olan MEF Ortaokuluna hoş geldiniz!

 

Zeynep Kılıç
Okul Müdürü

 

 

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube