Değerli Anne Babalar,

MEF Okulları olarak 1996 yılından bu yana Atatürkçü ve yenilikçi bir yaklaşımla ulusal ve uluslararası platformda başarılı öğrenciler yetiştirmekteyiz.
İlkokulumuzda öğrencilerin gelişimini akademik, sosyal, duygusal ve entelektüel açıdan bir bütün olarak ele alır; okulda edinilen bilgileri gerçek yaşam becerisine dönüştürebilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlarız. 
Bizler için okul öğrenenler topluluğunun kesişim noktasıdır. MEF İlkokulu olarak eğitimcilerin, ebeveynlerin ve öğrencilerin bu etkileşimi sağladığı bir ekosistem oluşturmak öncelikli hedeflerimizdendir. 
İlkokul çocukların merak duygusunun ve bireysel farklılıklarının çok yüksek olduğu bir dönemdir. Okulumuzda akademik program bu gerçekten yola çıkarak yapılandırılmaktadır. Müfredat sorgulamaya dayalı bir yaklaşımla ele alınırken, programda farklılaştırılmış öğrenme yöntemlerine yer verilmektedir. 
İlkokul anadil ve hedef dil okuryazarlığının temelinin atıldığı dönemdir. Bu nedenle öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmayı çok önemseriz. Okulumuzda İngilizce edinimi anadil temel alınarak yapılandırılmakta, 2. yabancı dil ise Fransızca, Almanca ve İspanyolca seçenekleri ile 3. sınıfta başlamaktadır. 
Güçlü akademik kadrosu, teknolojik ve inovatif derslikleri, spor tesisleri, sağlık birimi ve kütüphanesi ile bir kampüs içinde yer alan okulumuzu yakından tanımak, eğitim programlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve MEF Okulları Ailesi ile tanışmak üzere sizleri de okulumuza bekleriz.

 

Hande Engür Bozkurt
Okul Müdürü

 

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube