MEF Ailesinin Değerli Üyeleri,
2024-2025 Eğitim-Öğretim yılı akademik ve sosyal alanlardaki zengin içerikli program çalışmalarımız, yeni eğitim-öğretim yılı fiziki ortam hazırlıklarımız, çağdaş gelecek ideali ve büyük bir aile olmanın gücü ile belirlediğimiz hedeflere ulaşmak üzere devam etmektedir.
Eğitim sektöründe 37 yılı aşkın bir deneyimle 14 yıldan bu yana da MEF Lisesi, MEF Fen ve Teknoloji Lisesi ve Kampüs Müdürlüğü görevlerini yürüterek başlayan MEF yolculuğumu, 9 Temmuz 2024 tarihinden itibaren MEF Okulları Genel Müdürü olarak yürüteceğimi siz Değerli MEF Ailesiyle paylaşmak isterim.
Bu vesileyle eğitim ve öğretime bakış açısı, insana verdiği değerle her zaman ilham aldığım, hayatını eğitime adamış değerli öğretmen ve insan, doğa dostu, bilim insanı “kan bağı olmadan aile yaratan” Değerli Kurucumuz Dr. İbrahim Arıkan’ı saygı ve özlemle anıyorum. Değerli Kurucumuz Sn. Dr. İbrahim Arıkan’ın her zaman dile getirdiği gibi “bir önceki yıldan daha dinamik, başarılı bir öğretim yılı” geçirme idealiyle yeni eğitim-öğretim yılımıza başlayacağımızın da altını çizmek isterim.
MEF Eğitim Kurumları “eğitim” alanında öğretmenlerinden ve eğitim yöneticilerinden aldığı güçle, aldığı eğitimin izlerini yaşam boyu sürdürecek bireyler yetiştirmenin onuruyla 1972 yılından beri ülkemize kaliteli hizmetler vermektedir. Anaokulundan üniversiteye donanımlı eğitim ve öğretim kadrosuyla farkını ortaya koymakta ve tüm eğitim sektörüne de öncülük etmektedir. MEF Eğitim Kurumları; kurulduğu ilk günden beri Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle hareket ederek, iyi insanlar olarak yetişen, demokratik ortamın, özgür, uygar ve laik yaşamın vazgeçilmezliğini öğrenen bireyleri topluma kazandırmanın gururunu yaşamaktadır.
Eğitimin her alanında yeniliklere açık ve öncü, emekle üretilmiş bir misyonla ve hak edilmiş bir güvenle hareket eden niceliğin değil, niteliğin; sonucun değil, sürecin daha önemli olduğunun farkında olarak, öğrencilerimizi akademik anlamda birbirleriyle mukayese etmeden onların kendi içindeki gelişimlerinin çok daha anlamlı olduğunun bilinciyle hareket ederek, onları hedeflerine ulaştırabilmek için özgün eğitim programları, tam öğrenme yöntemi, farklılaştırılmış öğretim, etkinlik programları, sosyal sorumluluk projeleri, ulusal ve uluslararası programlar, 21. yüzyıl becerileri, eleştirel düşünce, kavramsal düşünce, sistem bütünlüğü anlayışı v.b içerikleri kullanarak bütünleşmiş, disiplinler arası ve üstü eğitim uygulamalarıyla “nitelikli ve iyi insan” yetiştirme gayreti içindeyiz.
Bu misyona yönelik enerjimizi MEF’li öğrencilerimizin hayal güçlerinden, onlara duyduğumuz güven ve sevgiden, onlarla kurulacak aydınlık geleceğe inancımızdan, siz değerli velilerimizin bizlere duyduğu güvenden alıyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, aklın ve bilimin rehberliğinde hareket ederek her geçen gün büyüyen ailemizden aldığımız güven ve güçle ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak bireyler, gençler yetiştirmenin onurunu yaşıyoruz.
MEF Okulları misyonu ve vizyonunu emekle, çabayla, büyük bir başarı ve kararlılıkla taşıyan çalışma arkadaşlarımı, tüm değerli yönetici ve öğretmenlerimizi kutluyor; 50 yılı aşkın süredir eğitim dünyasına öncülük eden ve güçlü vizyonu ile fark yaratan MEF Okullarının “Aldığı eğitimin izlerini yaşam boyu taşıyacak”, çağdaş ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmeyi ve geleceği inşa etmeyi sürdüreceğini, tek gündeminin MEF’in fabrika ayarlarında olduğu gibi “eğitim” olacağını vurgulamak isterim. MEF’li olmak bir ayrıcalıktır.
Saygılarımla,
Fikret MULHAN
MEF Okulları Kurucu Temsilcisi & Genel Müdürü