Eğitim Felsefemiz

Plastik Sanatlar Programına Genel Yaklaşımımız

Plastik Sanatlar Eğitimi Bölümü olarak amacımız; öğrencilerimizin MEF Okullarında almış olduğu sanat eğitimiyle, duygu, düşünce ve  tasarımlarını; biçimlendirme teknik ve yöntemleri kullanarak estetik bir bütünlük içinde  kendini ifade etmesinde rehber olmaktır.

Ders Hedeflerimiz

  • Görsel okuryazarlık, algı ve estetik bilincine sahip,
  • Görsel sanatlar alanındaki temel kavram ve uygulamalar konusunda bilgi,

beceri ve anlayışa sahip,

  • Güncel kültür-sanat nesnelerini bilinçli olarak izleyen,
  • Görsel sanatlara ait kültürel mirasın değerini anlayan ve onları koruyan,
  • Görsel sanat çalışmalarında bilgi, malzeme, beceri, teknik ile teknolojiyi etkin ve güvenli bir şekilde kullanarak düşüncelerini ifade eden,
  • Görsel sanatları diğer disiplinlerle ilişkilendirerek, edindikleri sanat kültürü ve estetik bilincini hayatlarının her alanında kendilerini özgürce ifade ederken kullanabilen bireyler yetiştirmek hedeflerimizdir.

Özgün Uygulamalarımız

Her çocuk yaratıcıdır. Kendilerini keşfedip yeteneklerinin farkına varmalarını sağlayan gerekli teknik donanıma sahip farklı alanlarda; alanında uzman öğretmenler eşliğinde sanatsal anlamda kendilerini özgürce ifade etme imkanı sağlanır.

Plastik Sanatlar Eğitimi Bölümü kapsamında; Görsel Sanatlar dersi 5. sınıflarda “Sanat Döngüsü” başlığıyla resim, vitray, seramik, fotoğraf, grafik ve özgün baskı resim, heykel, karikatür alanlarında düzenlenmektedir.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube