Bilişim ve Eğitim Teknolojileri

MEF Okulları, Bilişim Teknolojilerini etkin kullanabilen, bilişim teknolojilerini kullanmayı bir yaşam biçimi haline getirmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amacı gerçekleştirmek için Bilgisayar Bilimi  dersinde, Yazılım Teknolojileri ve Robotik Kulübünde, FRC Robotik Kulübünde, Drone ve Kodlama  kulübünde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bilgisayar Bilimi Dersimiz de işlediğimiz konular, Etik Güvenlik ve Toplum, Problem Çözme ve Algoritmalar, Bilgisayar Programlama (Python), Proje Geliştirme konularından oluşmaktadır.

Bilişim Teknolojileri alanında belirli konularda uzmanlaşmak isteyen ve Bilişim Teknolojileri konusunda çeşitli proje yarışmalarına hazırlanmak isteyen öğrencilerimizle kulüp çalışmalarını yürütüyoruz. Kulüp çalışmalarında öğrencilerimizin hazırladıkları birçok proje çeşitli alanlarda ve yarışmalarda sergilenmiştir.

Öğrencilerimizin araştırma, ödev ve proje yapabilmeleri için Bilgisayar laboratuvarımız, MEF TECH alanımız  her zaman öğrencilerimizin kullanımına açıktır. İhtiyaç duydukları anda öğrencilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Bizi Takip Edin

InstagramLinkedinYouTube